KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14299063

nr 1429 9063

Ulla-Monica Lindberg

(f. 1923), Sverige

Färgetsning, Signerad, numrerad 86/210, daterad 86, "Kung Lear". Bildmått: 49x66cm, yttermått inklusive ram: 66x83cm

Ulla-Monica Lindberg, född i Djursholm 1923, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

måndag 1 november 2021
kl 19:02:06

Ulla-Monica Lindberg

Läs mer om Ulla-Monica Lindberg