KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14299063
nr 1429 9063
Ulla-Monica Lindberg
(f. 1923), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 86/210, daterad 86, "Kung Lear". Bildmått: 49x66cm, yttermått inklusive ram: 66x83cm
Ulla-Monica Lindberg, född i Djursholm 1923, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 1 november 2021
kl 19:02:06
Ulla-Monica Lindberg
Läs mer om Ulla-Monica Lindberg